Aktualności

Rozmowy o trociach i łososiach w podsłupskich szkołach grafika
2019-11-25

Rozmowy o trociach i łososiach w podsłupskich szkołach

 Kierownik PK „Dolina Słupi” opowiadał młodzieży o najcenniejszych rybach z dorzecza Słupi i zagrożeniach na jakie są narażone.

Wilk i spółka czyli ssaki chronione w WPK grafika
2019-11-22

Wilk i spółka czyli ssaki chronione w WPK

Serdecznie zapraszamy na udział w warsztatach jednodniowych "Wilk i spółka czyli ssaki chronione  w WPK"
Konkurs fotograficzny pt. „Kaszubskie krajobrazy zaklęte w fotografii”. grafika
2019-11-21

Konkurs fotograficzny pt. „Kaszubskie krajobrazy zaklęte w fotografii”.

Kaszubski Park Krajobrazowy zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Kaszubskie krajobrazy zaklęte w fotografii”. Czekamy na Wasze zdjęcia do 6 grudnia 2019r.

 

Wyjątkowe warsztaty rodzinne! - Zmontuj ptakom karmnik lub budkę! grafika
2019-11-20

Wyjątkowe warsztaty rodzinne! - Zmontuj ptakom karmnik lub budkę!

Zapraszamy serdecznie na rodzinne montowanie budek i karmników dla ptaków!
"Owady i owadożercy. Czy owady są bez szans?" - spotkanie przyrodnicze grafika
2019-11-20

"Owady i owadożercy. Czy owady są bez szans?" - spotkanie przyrodnicze

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie miłosników ekologii! Prelekcję pod tytułem "Owady i owadożercy. Czy owady są bez szans?", którą poprowadzi Dariusz Tarnawski. Do zobaczenia 21 litopada o godz. 16.00 w siedzibie CIEE!

 

Pięknie opowiadali o osobliwościach słupskiej przyrody grafika
2019-11-18

Pięknie opowiadali o osobliwościach słupskiej przyrody

Konkurs krasomówczy to nie lada wyzwanie w dobie szybkiej informacji, komunikatorów, sms-ów, krótkich e-maili. Mimo tego całego zgiełku komunikacyjnego znalazła się grupa młodzieży, która chciała pięknie, pełnymi zdaniami, opowiedzieć o osobliwościach przyrodniczych naszego regionu.
Zajęcia o termogeologii w Kartuzach grafika
2019-11-18

Zajęcia o termogeologii w Kartuzach

Zapraszamy do siedziby Kaszubskiego Parku Krajobrazowego na bezpłatne warsztaty o termogeologii. Zajęcia odbędą się w środę
27 listopada o godzinie 10:00. W programie między innymi prezentacja nt. możliwości magazynowania ciepła i chłodu w Ziemi.

 

Zapraszamy do udziału w debacie grafika
2019-11-14

Zapraszamy do udziału w debacie

 29 listopada o godz. 17 w Szkole Podstawowej im. na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie (ul. Gdańska 29) odbędzie się debata „Jak wyzwolić potencjał dziedzictwa w gminie Stegna?”.

 

Warsztaty tarliskowe, 2019 r. grafika
2019-11-13

Warsztaty tarliskowe, 2019 r.

W dniach 4-8.11.2019 r. odbyła się kolejna edycja ,,Warsztatów tarliskowych”. W tym roku przyjechali do nas studenci z UWM w Olsztynie, ZUT w Szczecinie, SGGW w Warszawie oraz UZ w Zielonej Górze.
Dzień Jeża grafika
2019-11-13

Dzień Jeża

     Jeż to taki pożyteczny zwierz- swoje święto ma 10 listopada. Uczciły je przedszkolaki z Kwakowa, spotykając się z pracownikiem Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”.

 

Co powiedziałaby troć gdyby miała głos? Warsztaty w Gdańsku grafika
2019-11-12

Co powiedziałaby troć gdyby miała głos? Warsztaty w Gdańsku

... będzie można się dowiedzieć 6 grudnia (piątek) podczas warsztatów w siedzibie CIEE w Gdańsku. Serdecznie zapraszamy na unikatowe spotkanie z edukatorami z Parku Krajobrazowego Dolina Słupi. Oferujemy tego dnia dwa warsztaty dla uczniów szkół podstawowych (klas 6-8) o godzinie 9:00 oraz 11:00. Zapisy ruszają - tel. 58 301 80 99. 
Warsztaty nietoperzowe w Gdańsku - unikalna oferta na 11 grudnia grafika
2019-11-12

Warsztaty nietoperzowe w Gdańsku - unikalna oferta na 11 grudnia

Czy to prawda, że jednej nocy nietoperz zjada nawet 2000 komarów? I czy jedzą tylko owady? Co robią zimą? Skoro rzadko je spotykamy to czy są nam do czegoś potrzebne? Pytań jest całe mnóstwo, ale na te i na wiele innych postaramy się znaleźć odpowiedz podczas zajęć, które odbędą się w siedzibie CIEE w Gdańsku już 11 grudnia. Zapraszamy do kontaktu.

Zakończenie sezonu czynnej ochrony - zwierzęta opuściły wyspę Sidły grafika
2019-11-08

Zakończenie sezonu czynnej ochrony - zwierzęta opuściły wyspę Sidły

Wdzydzki Park Krajobrazowy charakteryzuje się szczególnymi walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi. Wyjątkowym miejscem jest wyspa Sidły położona na jeziorze Wdzydze.

 

Konkurs grafika
2019-11-05

Konkurs

Podczas spaceru po najbliższej okolicy, czy lesie łatwo dostrzeżesz stare, sędziwe drzewa, które rosną w tym miejscu od lat. Są bardzo cenne dla środowiska. Czy wiesz, jaką pełnią funkcję w ekosystemie? Znajdź takie drzewa w województwie pomorskim, weź udział w konkursie fotograficznym i graj o wyjątkowe nagrody!

Szczegóły konkursu na stronie: http://bit.ly/2JuID7Y

 

Woda w krajobrazie – relacja ze Spaceru Krajobrazowego 2019 w PKMW grafika
2019-11-05

Woda w krajobrazie – relacja ze Spaceru Krajobrazowego 2019 w PKMW

W poniedziałek 21 października 2019 r. odbył się edukacyjny spacer krajobrazowy pod hasłem „Woda w krajobrazie”, zorganizowany we współpracy z pracownikami Muzeum Stutthof.

 

Zaproszenie do udziału w 19 edycji konkursu "Bęc jabłkiem w głowę" grafika
2019-11-04

Zaproszenie do udziału w 19 edycji konkursu "Bęc jabłkiem w głowę"

W tym roku szkolnym po raz 19 odbędzie się konkurs "Bęc jabłkiem w głowę". Organizujemy go wspólnie z Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was do udziału w kolejnej edycji. Jak co roku z dużą dozą pozytywnego zniecierpliwienia czekamy na Wasze prezentacje. Za każdym razem potraficie zaskoczyć nas swoją kreatywnością i pomysłem na "siebie". W tej edycji wszystkie tematy konkursowe są autorstwa edukatorów z Centrum nauki Experyment w Gdyni. Szczegóły (formularz zgłoszenia, lista zagadnień) znajdują się w regulaminie. Czekamy na Wasze zgłoszenia!