Aktualności

2016-10-19

Zapraszamy na III dzień otwarty pn "...park, tarlisko, przepławka"

 PK "Dolina Słupi", Polski Związek Wędkarski ZO w Słupsku oraz Komenda Miejska Policji w Słupsku zapraszają 25 października w godzinach 10.00-14.00 do odwiedzenia przepławki w Parku Kultury i Wypoczynku oraz sztucznego Tarliska w Kanale Młyńskim.

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski grafika
2016-10-19

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie gimnazjów z gmin położonych na terenie parków krajobrazowych bądź ich otulin. Na zgłoszenia drużyn z PK "Dolina Słupi" czekamy do 28 października.
PZPK na Europejskim Tygodniu Regionów i Miast grafika
2016-10-18

PZPK na Europejskim Tygodniu Regionów i Miast

 Europejski Tydzień Regionów i Miast to czterodniowe wydarzenie, które odbywa się co roku w Brukseli. W czasie obchodów organizowane są liczne warsztaty, debaty, wystawy i wydarzenia służące nawiązaniu kontaktów. Dotyczą one rozwoju lokalnego i regionalnego, a bierze w nich udział około 6 tysięcy uczestników i 600 prelegentów z całej Europy. Wydarzenie jest znakomitą okazją do wymiany doświadczeń, dobrych praktyk i zdobycia wiedzy w dziedzinie rozwoju regionalnego.

 

2016-10-17

„Kamienie z Północy: warsztaty z oznaczania skał narzutowych”

Niewielkie plaże u podnóży klifów na polskim wybrzeżu obfitują w otoczaki, które przyciągają nasz wzrok ilością barw i wzorów.Taką różnorodność skał ciężko spotkać w górach naszego kraju, bowiem wszystkie te okruchy przyniósł w trakcie plejstocenu lądolód ze Skandynawii, Finlandii i dna Bałtyku. Jak się połapać w takiej różnorodności?
Jak te skały odróżniać i czy kryją one jakieś ciekawostki? Czy można je jakoś wykorzystać w edukacji regionalnej? Zapraszamy nauczycieli i edukatorów na wyjątkowe, bezpłatne szkolenie. Liczba miejsc ograniczona.

2016-10-14

Krajobraz a ideologia

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie czwartkowe! 20 października prelekcję „Krajobraz a ideologia” zaprezentuje dr inż. arch. Katarzyna Rozmarynowska. 

ArtMosphere Baltic grafika
2016-10-11

ArtMosphere Baltic

ArtMosphere Baltic”, to projekt szwedzkiej organizacji TILLT AB skupiający się na wpływie mieszkańców państw nadbałtyckich na stan Bałtyku. W projekcie biorą udział Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja i Polska. Polskę reprezentuje Nadbałtyckie Centrum Kultury, które zaprosiło do poprowadzenia części  prośrodowiskowej Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej.

Refleksje pokonkursowe "Moje drzewo - tekstem - zdjeciem - ilustracją" grafika
2016-10-10

Refleksje pokonkursowe "Moje drzewo - tekstem - zdjeciem - ilustracją"

 3 października w siedzibie naszego CIEE miała miejsce bardzo miła okoliczność - wręczono nagrody laureatom konkursu "Moje drzewo - tekstem - zdjęciem - ilustracją". Zachęcamy wszytskich do oglądania prac, galerię będziemy systematycznie uzupełniać. Bardzo nam miło, ze drzewa budzą tyle dobrych emocji.

Festyn przyrodniczy "Czas na grzyby! 2016" grafika
2016-10-10

Festyn przyrodniczy "Czas na grzyby! 2016"

Grzyby rosną przez cały rok, ale dla grzybiarzy „czas na grzyby”, ma miejsce późnym latem i jesienią, kiedy pojawiają się nadziemne owocniki popularnych grzybów jadalnych. Presja przyrodnicza związana z uprawianiem „naszego narodowego sportu” w tym czasie, skłoniła Wdzydzki Park Krajobrazowy i Zieloną Szkołę do ponownego wyjścia naprzeciw potrzebie edukacji, tj. jak pozyskiwać grzyby nie naruszając równowagi biologicznej danego obszaru, jak różnorodne gatunkowo jest królestwo grzybów, ale również jak umiejętne rozróżniać gatunki jadalne od ich trujących sobowtórów.
Skrzydlate cudaki grafika
2016-10-07

Skrzydlate cudaki

Czy wiesz, że na terenie parku Centrum Hewelianum żyją różne gatunki ptaków, tj. bogatka, szpak, mazurek, dzięcioł zielony, gil i wiele innych… Poznajmy je i otoczmy ochroną, bo z każdym rokiem na całym świecie ich populacje stale się zmniejszają.
2016-10-07

Nasz Park zaprezentowany w Bydgoszczy

23 września 2016 r. nasz pracownik reprezentował  Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” w corocznej prezentacji parku krajobrazowego w Bydgoszczy, organizowanej przez Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.
VII wystawa grzybów w PK "Dolina Słupi" grafika
2016-10-07

VII wystawa grzybów w PK "Dolina Słupi"

Podczas dwóch dni wystawy zaprezentowaliśmy 60 gatunków grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących. Odwiedziło nas  680  osób, głównie zorganizowanych grup szkolnych.
20 października - Dzień Krajobrazu grafika
2016-10-07

20 października - Dzień Krajobrazu

Z inicjatywy Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska 20 października ogłoszono Dniem Krajobrazu. Święto to ustanowiono w celu promowania ochrony i świadomego planowania krajobrazu. Ma ono wskazać, że każdy z nas jest odpowiedzialny za przestrzeń, w której żyjemy i tym samym jakość naszego życia.

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę – Drzewko za kasztany i żołędzie grafika
2016-10-05

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę – Drzewko za kasztany i żołędzie

Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” wraz z Partnerami – Nadleśnictwem Elbląg, Kołem Łowieckim nr 7 Sokół z Gdańska pod patronatem „Dziennika Bałtyckiego we współpracy z Żuławskim Parkiem Historycznym po raz kolejny organizują akcję „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”.

 

Jesienne oblicze kwietnej murawy grafika
2016-10-05

Jesienne oblicze kwietnej murawy

Kwietna murawa wreszcie dojrzała do zbiorów. Patrząc wnikliwym okiem łatwo można dostrzec pomidory, dynię, rozsypujące się nasiona roślin zielnych. To naturalna w przyrodzie kolej rzeczy, symptom przemijania na maleńką skalę. Zachęcamy Was do przyjrzenia się z bliska tym procesom jak i jesiennej szacie naszej kwietnej murawy.