Aktualności

„Pozdrowienia znad Słupi ” to tytuł zakończonego konkursu plastyczno-literackiego. grafika
2018-06-15

„Pozdrowienia znad Słupi ” to tytuł zakończonego konkursu plastyczno-literackiego.

  VII edycja konkursu  „Na mapie świata jest takie miejsce” przebiegała pod hasłem „Pozdrowienia znad Słupi”. Organizatorami konkursu byli: PZPK Oddział PK „Dolina Słupi”, Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 7 oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.

 

„POCZUJ MIĘTĘ DO PRZYRODY” – kontynuacja grafika
2018-06-14

„POCZUJ MIĘTĘ DO PRZYRODY” – kontynuacja

Kaszubski Park Krajobrazowy i Ośrodek Edukacji Ekologicznej są partnerami projektu „POCZUJ MIĘTĘ DO PRZYRODY” realizowanego przez Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach. Tegoroczna edycja została zainaugurowana konferencją, na której przedstawialiśmy temat „Łąki w Kaszubskim Parku Krajobrazowym”. W ramach projektu zorganizowano piknik edukacyjny na Złotej Górze „Przyroda pod Żaglami” adresowany do  uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu kartuskiego.

 

Zapraszamy do udziału w akcji "Zamień nawłocie na malwy przy płocie" grafika
2018-06-13

Zapraszamy do udziału w akcji "Zamień nawłocie na malwy przy płocie"

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do udziału w akcji „Zamień nawłocie na malwy przy płocie”, która polega na walce z inwazyjnymi gatunkami roślin uprawianymi w ogrodach.

XXVII Pomorskie Agro Targi i Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych grafika
2018-06-13

XXVII Pomorskie Agro Targi i Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych

W dniach 9-10 czerwca 2018 roku odbyły się XXVII Pomorskie Agro Targi i Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Lubaniu. Wśród wystawców nie zabrakło również stoiska Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, którego tematem przewodnim były „Rośliny lecznicze dziko rosnące”.

 

Rola roślinności rodzimej w ogrodach XVII w. - spacer przyrodniczy po Centrum Ekumenicznym Sióstr Brygidek grafika
2018-06-12

Rola roślinności rodzimej w ogrodach XVII w. - spacer przyrodniczy po Centrum Ekumenicznym Sióstr Brygidek

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie czwartkowe! W tym roku już w czerwcu wyjdziemy w teren. Spacer pod tytułem  „Rola roślinności rodzimej w ogrodach XVI i XVII w.”  po zaułkach Centrum Ekumenicznego Sióstr Brygidek poprowadzi Elwira Niemiec (Dzika Radocha). Do zobaczenia 21 czerwca o godz. 16.00!

 

Majówka entomologiczna dla przedszkolaków- warsztaty OEE grafika
2018-06-12

Majówka entomologiczna dla przedszkolaków- warsztaty OEE

Pod koniec maja OEE zorganizował Majówkę entomologiczną dla przedszkolaków. Były to już kolejne warsztaty organizowane z myślą o naszych najmłodszych odbiorcach.

 

Warsztaty "Torfowiska, olsy i inne moczary - cenne dla przyrody obszary" grafika
2018-06-08

Warsztaty "Torfowiska, olsy i inne moczary - cenne dla przyrody obszary"

 Torfowiska, olsy i inne moczary – cenne przyrodniczo obszary – to temat przewodni cyklu warsztatów jednodniowych zorganizowany w maju przez Zieloną Szkołę w Schodnie. Tereny podmokłe zawsze były dla człowieka tajemnicze, niedostępne, ze względu na swój wodny charakter i armię komarów zaciekle broniących jego granic, dzięki czemu zachowały do dzisiaj swój naturalny charakter, na którego wartość należy zwracać uwagę.

Dzikie zioła w kuchni i kosmetyce- warsztaty OEE w Szymbarku grafika
2018-06-07

Dzikie zioła w kuchni i kosmetyce- warsztaty OEE w Szymbarku

Pod koniec maja OEE w Szymbarku zorganizował w okolicznych szkołach Warsztaty z edukacji przyrodniczej „Dzikie zioła w kuchni i kosmetyce". Podczas warsztatów uczniowie mogli dowiedzieć się, że rośliny, które rosną w naszym najbliższym otoczeniu: w przydomowych ogródkach, przy ogrodzeniach, w otoczeniu szkoły, a które my często określamy jako chwasty, są w rzeczywistości wartościowymi ziołami, które możemy w różny sposób wykorzystać, z pożytkiem dla nas samych.

 

XVIII „Ekolandia”,  tym razem  w Krzyni. grafika
2018-06-07

XVIII „Ekolandia”, tym razem w Krzyni.

Doroczne spotkanie młodych przyrodników z gminy Kobylnica tym razem odbyło się w Krzyni. Uczniowie uczestniczyli w wierszowanej wędrówce, queście,  pn . „Tajniki krzyńskiej przyrody”.

Finał XXVII Konkursu Wiedzy o Ochronie Przyrody i PK „Dolina Słupi” grafika
2018-06-07

Finał XXVII Konkursu Wiedzy o Ochronie Przyrody i PK „Dolina Słupi”

„Lasy – zielony skarb Pomorza” to tytuł tegorocznego konkursu, który  poprzedzony był warsztatami terenowymi  w Gałążni Małej. Młodzież musiała wykazać się znajomością zagadnień związanych z funkcjonowaniem PK „Dolina Słupi” oraz siedlisk leśnych występujących na jego terenie.

 

V Słupska Noc Nietoperzowa grafika
2018-06-06

V Słupska Noc Nietoperzowa

V Słupska Noc Nietoperzowa,  zgromadziła 70-osobową grupę zainteresowanych osób.

 

Finał konkursu "Poznajemy Zaborski Park Krajobrazowy" grafika
2018-06-05

Finał konkursu "Poznajemy Zaborski Park Krajobrazowy"

5 czerwca w Charzykowach odbył się etap parkowy konkursu "Poznajemy Zaborski Park Krajobrazowy”. W rywalizacji wzięły udział cztery szkoły podstawowe: z Konarzyn, Brus, Swornegaci i nr 5 z Chojnic.

Międzyszkolny konkurs ornitologiczny "Ptaki najbliższej okolicy" grafika
2018-05-30

Międzyszkolny konkurs ornitologiczny "Ptaki najbliższej okolicy"


24 maja w Szkole Podstawowej nr 38 im. gen. Stanisława Maczka w Gdańsku odbył się międzyszkolny konkurs ornitologiczny pod tytułem „Ptaki najbliższej okolicy”. Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa nr 38 oraz Okręg Gdański Ligi Ochrony Przyrody. W konkursowym jury, na zaproszenie Dyrekcji SP nr 38, zasiadł również pracownik Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

 

Dojrzały Smak Przygody 2018 grafika
2018-05-29

Dojrzały Smak Przygody 2018

Nikogo nie trzeba przekonywać, że ruch jest gwarancją zdrowia i przedłuża życie. A aktywność fizyczna w zielonym otoczeniu, wsparta dużą dawką wiedzy przyrodniczej przynosi jeszcze więcej korzyści. Serdecznie zapraszamy seniorów
do wspólnych wędrówek w ramach projektu „Dojrzały smak przygody”.